
Samen Actief: Ontdek, Ontmoet, Beleef
De nachtwacht van Gent - Een avondrondgang in 1457. Stadswandeling met gids.
vr 09 okt
|Gent
De avondklok 'Belfort' luidt en de stadspoorten sluiten. Ga mee met de nachtwachter en ontdek wat zijn taak is, hoe Gent er in 1457 uitziet en hoe de Gentenaars leven.


Tijd en locatie
09 okt 2026, 19:00 – 21:00
Gent, Gent, België
Over het evenement
In deze beleveniswandeling, waarbij de gids uitgedost is in nachtwachtkledij, ga je mee op een avondrondgang met een Gentse nachtwachter uitgerust met een lantaarn, hoorn en hellebaard.
Waarom moeten de mensen bij de 2de avondklok hun vuren en lichten doven? Wie mag er nog op straat lopen na de 2de avondklok? Wat als het toch brandt? Hoe kan de nachtwachter alarm slaan bij de torenwachters in het belfort? Hoe zien de straten, de waterlopen en de huizen er in 1457 uit? Voor één keer mag je mee met de nachtwachter en beleef je een avond in Gent in het bijzondere jaar 1457.
Na de rondleiding sluiten we gezellig af met een drankje, ideaal om nog wat na te praten en elkaar beter te leren kennen.
Inbegrepen: Rondleiding met gids, organisatie
Niet-inbegrepen: consumpties nadien
Inschrijven en annuleren is mogelijk tem 2/10/2026. Na deze datum is annulering niet meer mogelijk en wordt…
Tickets
Wandeling - vrouw
€ 16,00
+€ 0,90 Transactie
Wandeling - man
€ 16,00
+€ 0,90 Transactie
Totaal
€ 0,00